Агроткани

Agrotkanina to wytrzymała tkanina polipropylenowa do zastosowania w rolnictwie, ogrodnictwie i różnego typu uprawach. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z wszechobecnymi i szkodzącymi wzrastającym roślinom chwastami. Chwasty to rosnące dziko rośliny, które „wysysają” składniki odżywcze z gleby, osłabiając wzrost uprawianych roślin. Skuteczne i proste rozwiązania wspomagające walkę z nimi, takie jak agrotkanina to więc idealne rozwiązanie zarówno dla przemysłowych upraw, jak i przydomowych ogródków. Ta specjalna tkanina w naturalny sposób hamuje bowiem wzrost chwastów, wspomagając jednocześnie utrzymanie prawidłowego nawilżenia podłoża i, co za tym idzie, poprawiając efektywność produkcji plonów.

Właściwości użytkowe agrotkaniny

Agrotkanina jeszcze niedawno używana była tylko w przemysłowych gospodarstwach rolnych i na bardzo dużych uprawach ogrodniczych. Współcześnie coraz większa dostępność i coraz niższa cena tego zaawansowanego rozwiązania sprawia, że korzystają z niego również ogrodnicy-amatorzy, którzy chcą jak najlepiej dbać o jakość swoich plonów. Produkowana przez Agrosak czarna agrotkanina to wysokiej jakości splot z włókien polipropylenowych o wysokiej gramaturze, co przekłada się na jej skuteczność i wytrzymałość. Jej stosowanie w uprawach pozwala na:

  • ograniczenie lub wyeliminowanie wzrostu chwastów,
  • utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia gleby,
  • utrzymanie wyższej temperatury gleby,
  • ograniczenie lub wyeliminowanie oprysków herbicydami, co wpływa na obniżenie kosztów uprawy.

Najpopularniejsza na rynku czarna agrotkanina dobrze przepuszcza wodę i powietrze, jest również odporna na promienie UV, co wydłuża jej żywotność. Dzięki wykonaniu z polipropylenu nie gnije i nie pleśnieje. Jest niezwykle prosta i wygodna w użyciu, znakomicie ułatwia też utrzymanie wszelkiego rodzaju upraw. Jest nietoksyczna i pozwala na ograniczenie lub wyeliminowanie oprysków, co znacząco wpływa  na jakość plonów.

Agrotkanina – zastosowanie i cena

Agrotkanina ma bardzo szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie, a także szkółkarstwie drzew i krzewów oraz sadownictwie. Nadaje się do stosowania w bardzo wielu rodzajach upraw. Występuje w wielu grubościach, rozmiarach i kolorach (np. czarna, zielona, brązowa). Produkowana przez firmę Agrosak agrotkanina jest niezwykle wytrzymała i skuteczna. Oferujemy kilka wariantów grubości oraz szerokości rolki. W naszej ofercie znajduje się również agrowłóknina o bardziej zwartym, nieregularnym splocie, którą charakteryzuje m.in. mniejsza grubość i niższa cena.

agrotkanina ogrodowa, czarna, zielona

У вас есть вопросы?

Связаться с нами. Мы ответим на них все!